ЯК ПРАЦЮЄ ТЕПЛОВИЙ НАСОС?


В принципі тепловий насос працює як холодильник, тільки навпаки.

Холодильник забирає тепло зсередини, яке виділяє в навколишнє повітря (з середини назовні).

З іншого боку, тепловий насос відбирає тепло від свого джерела тепла (повітря, земля, вода) і передає його до будинку через теплообмінник у вигляді тепла (ззовні в середину).

Тепловий насос повітря/вода, наприклад, намагається знизити температуру навколишнього середовища. Однак сонце постійно нагріває навколишнє середовище, тому повітря як джерело енергії є нескінченно доступним ресурсом.


Кожен тепловий насос, а отже, й будь-яка інша холодильна система, складається щонайменше з трьох основних компонентів.


1.Випарник

​Випарник отримує енергію з джерела тепла (повітря, земля, вода). Це робиться за допомогою випарника з повітряним охолодженням у саду (теплові насоси повітря/вода) або пластинчастого випарника з рідинним охолодженням, вбудованого безпосередньо в тепловий насос (теплові насоси розсіл/вода та вода/вода).
​У холодильному циклі циркулює так званий холодоагент. Залежно від того, де він знаходиться в циклі, він буває газоподібним, рідким, гарячим або холодним. Основним призначенням холодоагенту є транспортування теплової енергії від випарника до компресора і назад.


2.Компресор

​Як випливає з назви, холодоагент стискається в компресорі - це генерує тепло.

​Компресор передає теплову енергію, отриману у випарнику, до вищого рівня тиску/температури. Цей ефект дозволяє перетворювати холодне повітря від -10°C до +65°C гарячої води.


3.Конденсатор

​Тепло, що виділяється в компресорі, передається нагрівальній воді через конденсатор. Залежно від того, чи тепловий насос зараз працює в режимі опалення чи гарячої води, холодоагент у компресорі стискається до вищого чи нижчого рівня тиску/температури.

​Як і в автомобілях, тут також діє принцип: чим швидше обертається двигун, тим більше він споживає. Ось чому тепловий насос є найбільш ефективним, коли використовується з низькотемпературними системами опалення, такими як тепла підлога.


Запишіться на консультаціюYour Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.