Як працює сонячна система

Давайте ловити сонце разом!


Насправді все досить просто: фотоелектрична система перетворює випромінювану енергію сонця на корисну електроенергію. Сонячні батареї з кремнію на даху чи фасаді вловлюють сонячні промені. Модулі, підключені до сонячної електростанції, перетворюють його на постійний струм: коли сонце світить на фотоелектричний модуль, електрони збуджуються. Вони перетворюються в змінний струм (електрику) в інверторі.


Цей процес називається фотоелектричним ефектом. При цьому вихлопних газів не утворюється - великий плюс для нашого навколишнього середовища! Потім змінний струм або використовується для вашого власного майна (власне споживання), або частково подається в мережу електроенергетичної компанії. Це дозволяє вам заробляти гроші за допомогою фотоелектричної системи та водночас зменшувати рахунок за електроенергію.


На малюнку нижче показано, як працює фотоелектрична система з розміщенням найважливіших елементів у будинку:

  1. Сонячні модулі (на даху)
  2. Сонячні модулі замість цегли (в даху)
  3. Контролюйте споживання з розумним лічильником
  4. Сонячний інвертор
  5. Електричний щит з запобіжниками
  6. Бойлер для гарячої води
  7. Зберігання енергії в акумуляторі
  8. Електрична зарядна станція для автомобіля
  9. Тепловий насос



Функціонування фотоелектричної системи (включаючи акумуляторну батарею) в окремому будинку

Ще кілька років тому для виробництва сонячних модулів використовувалося багато сірої енергії. Сіра енергія стосується кількості енергії, необхідної для виробництва та забезпечення продукту. З точки зору енергії, фотоелектрична система була амортизована лише через десять років.

За останні роки це значно покращилося. Сьогодні фотоелектрична система виробляє електроенергію, яка була використана для виробництва всього за 1,5 роки. За весь термін служби до 30 років система виробляє в 14-20 разів більше електроенергії, ніж потрібно для виробництва.


Як працює сонячна батарея?

Ні відходів, ні викопного палива: сонячні батареї перетворюють сонячне випромінювання в електричну енергію без будь-яких шкідливих побічних ефектів.

  1. Верхній шар кремнію вкраплений атомами фосфору. Тут занадто багато електронів.
  2. Нжній кремнієвий шар вкраплений піччю для випалу. Тут занадто мало електронів.
  3. В перехідному шарі створюється сильне електричне поле.
  4. Світло потрапляє в перехідний шар
  5. Світлова енергія створює нові носії заряду і створюється напруга 0,45 вольт.




Електроенергія від сонячного світла

Сонячна батарея перетворює світло сонця в електрику - без відходів, без вихлопних газів, без шуму. Чим більше світла потрапляє на сонячні елементи, тим більше енергії вони виробляють. Але фотоелектрична система також виробляє електроенергію в розсіяному світлі. Найважливішим елементом фотоелектричної системи є сонячний модуль або сонячна панель. Для цього підключаються світлочутливі сонячні батареї, а сонячні модулі, у свою чергу, з’єднуються в сонячну електростанцію. Сонячні елементи виготовлені з кремнію, який проводить електрику. Коли сонце світить на сонячний модуль, електрони збуджуються. Вони переміщуються через шари, з яких складається сонячна панель, до інвертора і далі туди, де потрібна електроенергія. Якщо електроенергія не використовується на місці,

Енергія, необхідна для виробництва сонячних модулів, амортизується через півтора року. Якщо електростанцію демонтують через 30 років або більше, переважну більшість її можна буде переробити.

Види ФотоЕлектричних систем

Який варіант монтажу фотоелектричної системи?

Ви ще пам'ятаєте, як незграбно і потворно виглядали перші фотоелектричні рамки на дахах? Візуальне враження від красивого будинку було дуже порушено. Сьогодні все трохи по-іншому: технології пішли вперед, і громіздкі каркаси майже скрізь залишилися в минулому.


Тим не менш, великі площі, ймовірно, не зникнуть повністю - адже вони засновані на захопленні якомога більшої кількості сонячного світла. АЛЕ: вже є черепиця, наприклад, яка має виконувати функцію фотоелектричної енергії. Але які заклади насправді є?



Дахова система


Чи є у вашої нерухомості дах? Бажаєте оновити свій будинок фотоелектричною системою? Тоді система на даху має сенс: її легко встановити і, отже, вона недорога. Навіть якщо ваш будинок має плоский дах, сонячні модулі легко встановлюються на відповідні підставки з оптимальним нахилом. Ці стійки гарантують хорошу задню вентиляцію, оскільки модулі мають достатню відстань до даху - це, у свою чергу, забезпечує електричну ефективність системи: якщо вони надто нагріваються, потужність падає. Ще однією перевагою стійки є те, що вона компенсує будь-які нерівності, які можуть бути на вашому даху.


Якщо в якийсь момент ви вирішите на користь альтернативного способу генерації електроенергії, модулі можна буде замінити або видалити майже безслідно. Обов’язковою умовою для дахової системи є наявність достатньої несучої здатності даху. З монтажем даху статика даху завжди змінюється - найкраще, якщо ми разом подивимось, що можливо з вашим дахом!


Найпопулярніше застосування: на існуючих дахах

Короткий огляд переваг


  • Легка збірка
  • Модулі можна легко замінити
  • Покрівля може бути нерівною, каркаси це компенсують
  • Відстань до даху = природна вентиляція та охолодження


Замовити консультацію

Фасад і огородження будівлі


У наш час те, що працює на даху, працює і на стіні вашого будинку. Завжди за умови достатнього вільного місця для встановлення. Навіть коли сонце гріє взимку, модулі, встановлені на стіні, забезпечують високий вихід енергії.


Тепер сонячні батареї не завжди виглядають дуже красиво, і, на відміну від установок на даху, ви можете побачити їх безпосередньо. Тому в останні роки були розроблені модулі в незліченних кольорах. Це створює візуальне та функціональне розмаїття та цілісний фасад, який генерує енергію – від перил балкона до навісу.



Високий вихід енергії в зимові місяці, коли сонце знаходиться низько в небі

Фасадні модулі доступні в різних кольорах

Енергію генерує весь фасад, аж до балконних перил і навісу


Замовити консультацію