Тепловий насос "Фенікс" який працює на високотемпературну (100% батареї) систему опалення в будинку моєї мами при зниженні температури на вулиці до -5 градусів і подачі в систему 45 градусів став не впоратися з підтримкою температурного режиму.
і Мама написала у Viber:
Переді мною став вибір:
- підняти температуру роботи теплового насоса, тим самим знизивши ефективність роботи теплового насоса;
- купити та встановити фанкойл замість батарей витративши на це пару тисяч (десятків тисяч) гривень;
- увімкнути газовий котел (2 роки не включали);
- почати опалювати дровами.
..... не одна з цих ідей мене не надихнула, але я знайшов вихід за менші гроші/
Я вирішив зробити примусову вентиляцію існуючих алюмінієвих радіаторів, говорячи технічною мовою Фен-Койл (англ. fan coil unit, від fan - вентилятор і coil - теплообмінник; також англ. air handling unit - вузол підготовки повітря).
Купив в електротоварах: вентилятор, провід, вимикач та вилку.
Підібрав відповідного розміру коробки з під взуття та картриджа для принтера, зробив розмітку та вирізав отвори для встановлення вентилятора та виходу повітря.
Зібрав електричну схему вентилятора.
Встановив всі компоненти під батарею і включив у мережу 2 фанкойли-DIY;)
І все запрацювало за 4 години, температура в будинку підвищилася на 2 градуси без підвищення температури роботи теплового насоса.
До речі, в заголовку вказана абревіатура DIY - ця абревіатура англ. Do It Yourself "зроби це сам". В англомовних країнах з 1950-х років означало самостійну роботу по дому ремонт електроустаткування, побутової техніки, виготовлення меблів і так далі.
DIY - Дій
DIY: Як зробити тепло в будинку чи фанкойл своїми руками від технічного директора Аванте99 Олександра Сокиржинського 2016-12